09:09

Інструкція МВС, яка регулює обіг зброї в Україні, – нечинна

Юрист Української асоціації власників зброї Віталій Коломієць у себе на фейсбук зазначає, що інструкція Міністерства внутрішніх справ №622 Про обіг зброї і боєприпасів наприкінці 2015 року вважається такою, що втратила чинність і мала бути виключена з реєстру Мінюсту.Світлина від Vitaliy Kolomiets.

Віталій Коломієць звернувся до громадськості: «Зруйновано фундамент, стіни і дах будинку, але нас переконують, що в цьому будинку ще можна жити пару років.

Те саме зараз відбувається з інструкцією Міністерство внутрішніх справ №622 Про обіг зброї і боєприпасів, яка замість закону регулює правовий режим власності на зброю, але з кінця 2015 мала би вважатися нечинною і виключеною з реєстру НПА, яке веде Міністерство юстиції України.

Українська Асоціація Власників Зброї з кінця 2015 року перший раз звернулося до МЮ, щоб виключили з реєстру цю інструкцію. Перший раз нам відповіли, що МЮ звернулося з цим питанням до МВС, потім відповіли, що треба трошки часу, щоб прийняти щось інше замість Інструкції, потім — ще часу, далі почали ігнорувати.

Складається таке враження, що можливо не треба ніякої ВРУ, коли можна регулювати все міліцейськими інструкціями, все одно їх з реєстру ніхто роками не виключає.

Друзі, особливо, хто вболіває за дійсне верховенство права,прошу кожного поширити це звернення, щоб отримати чесну і публічну відповідь від Мінюсту. Адже це питання не лише власників зброї, а в першу чергу відношення до законів і Конституції.

P.s. Якщо і це звернення буде проігнороване, то я особисто почну ігнорувати будь які вимоги міліцейських інструкцій, що без закону обмежують моє право власності» .

Нагадаємо, вже третій рік на розгляді ВРУ перебуває профільний законопроект, який покликаний законодавчо унормувати обіг зброї та боєприпасів в державі. Україна – єдина країна в Європі, де відсутнє законодавче унормування обігу та застосування зброї цивільного призначення.

Світлина від Vitaliy Kolomiets.

Світлина від Vitaliy Kolomiets.