ОСОБИСТА БЕЗПЕКА ТА ПРАВО НА ЗБРОЙНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 28 листопада по 16 грудня 2016 року на замовлення партії «ВОЛЯ«. Польовий етап тривав з 3 по 12 грудня 2016 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною.

В результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет.

Публічна презентація дослідження відбулося 12 січня, в приміщенні агентства «УНІАН». Дані оприлюднив народний депутат, член ради політичної партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко

Дослідження свідчить про дуже низьку оцінку громадянами рівня роботи правоохоронців. Лише 6 відсотків опитаних задоволені їх роботою, натомість 31,4% вважають, що вони зовсім не справляються, а 23,2% — що частково не справляються зі своїми обов’язками. Така оцінка громадянами роботи правоохоронців — це результат провальної роботи керівників правоохоронних відомств, які замість реальних реформ та відчутної боротьби зі злочинністю займаються політичним піаром та з’ясуванням стосунків одне з одним.

В цьому контексті цікаві цифри основних питань соцдослідження, присвячені питанню лібералізації права на захист за допомогою вогнепальної зброї. Згідно даних КМІС, 16,8 та 18,5 відсотків опитаних повністю та частково погоджуються з тезою, що громадяни мають право захищати власне майно і безпеку вдома за допомогою легальної вогнепальної зброї. Усього таких громадян — 35,3 відсотка. Натомість 31,7 і 21,5 відсотка опитаних не погоджуються та скоріше не погоджуються з такою тезою.

Також показовими є результати опитування щодо надання українцям права володіти, приховано носити, та, за потреби, захищатися за допомогою короткоствольної вогнепальної зброї. Повністю та частково підтримують це 10,5 та 13,8 відсотків громадян (загалом —24,3 відсотка), не підтримують та скоріше не підтримують — відповідно 40,3 та 23,4 відсотки.

Результати дослідження вказують на те, що постійно збільшується частина українців, які повністю або частково підтримують ідею вільного володіння короткоствольною вогнепальною зброєю для власного захисту — таких громадян вже близько 25 відсотків. Нагадаэмо, що рік тому президент Петро Порошенко відмовився розглядати петицію щодо легалізації короткоствольної вогнепальної зброї, заявивши, що це підтримують тільки 11 відсотків громадян.

Все ще істотною є частка людей, які поки що не сприймають ідею надання громадянам права самостійно захищатися за допомогою легально придбаної вогнепальної зброї. Цьому є кілька пояснень — суспільні стереотипи, недостатня обізнаність з проблематикою, масована контрпропаганда влади, яка не зацікавлена в наявності в громадян зброї, а також маніпулятивні дослідження, де питання ставляться таким чином, що не відображають реального стану речей.

zbroya-1

zbroya-2

 zbroya-3

 

zbroya-4

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

ДЕТАЛЬНИЙ МАСИВ ОТРИМАНИХ ДАНИХ 

© zbroya.volya.ua При використанні даних — посилання на ресурс обов’язкове