10:43

У Польщі склали присягу сили тероборони

У неділю 21 травня відбулися перші присяги новостворених сил територіальної оборони, які є п’ятим видом збройних сил Польщі

Видання «Gazeta Polska Codziennie» повідомляє, що присягу склало понад чотириста добровольців у Білостоці, Любліні і Ряшеві, які пройшли 16-денний основний курс. Як читаємо, формування сил терооборони відбувається згідно з графіком, а в трьох воєводствах, де створено перші бригади, число кандидатів перевищує потреби.

Щоденник «Rzeczpospolita» наводить заяву міністра національної оборони Антоні Мацєревича: «Ми реагуємо на загрозу з Росії». У лавах військ терооборони – люди, які з власної волі хочуть служити Польщі, завдяки глибокому відчуттю патріотизму зголошуються, щоб захищати свою батьківщину. Характерною рисою цієї формації є зв’язок з місцем проживання, рідним оточенням. Створення сил терооборони має відлякувати потенційного агресора. За словами міністра, разом з тим, укріплюються гарнізони в східній частині Польщі, сюди переміщуються й інші військові одиниці, в тому числі танкові.

Поряд, у розмові з Ґжеґожем Матисяком з товариства Національна оборона, читаємо, що найважливіша – добра підготовка. Першою справою є створити всю систему територіальної оборони, включити сюди невійськові елементи – адміністрацію, потенціал самоврядувань, уряду, формації відповідальні за безпеку, наприклад, на залізниці і неурядові організації. Другим елементом є створення кадрів. Співрозмовник газети вважає доцільним проведення навчань з оборони у школах, вишах і в рамках громадських організацій.

Польське радіо