10:05

Українці якнайшвидше мають отримати право на збройний захист, — Дерев’янко

Народний депутат України Юрій Дерев’янко закликав парламент якнайшвидше законодавчо унормувати право українців на збройний захист.

Про це політик завив на свої сторінці в Facebook:

«Влада, обмежуючи право українців на збройний захист, залишає громадян сам на сам з озброєними нелегальною зброєю злочинцями.

Остання подія, яка сколихнула всю країну – збройний замах на подружжя українських добровольців Amina Okueva та Adam Osmaev – яскраво засвідчила, що зброя захищає.

Оскільки в мужньої жінки при собі був нагородний пістолет, вдалося уникнути трагедії та знешкодити кадирівського кіллера. Він вистежував українських патріотів у столиці України за сотні кілометрів від фронту.

Запобігти трагедії вдалося не лише завдяки наявності зброї у Аміни Окуєвої, другим компонентом ефективного самозахисту стали професійні дії військової. Однак трагедія була б неуникненною за відсутності у Аміни власної зброї…

Суспільство вчергове сколихнула дискусія щодо необхідності законодавчого унормування права українців на збройний захист.

Нагадаю, що в парламенті створено депутатське об’єднання «Право на захист». Метою об’єднання є якнайшвидше схвалення законів, які унормують право українців на збройний захист.

Україна – єдина країна в Європі, де відсутній закон, який регулює порядок обігу та застосування зброї цивільного призначення.

Досвід пострадянських країн (Молдови, країн Балтії, Грузії), де було лібералізоване право громадян на володіння зброєю, у т.ч. короткоствольної, свідчить, що це дозволило значно покращити безпеку та знизити рівень вуличної злочинності.

Український парламент також має якнайшвидше прийняти законопроекти, які чітко унормують питання права на збройний захист для українців.»

Нагадаємо, нещодавно за ініціативи народного депутата Юрія Дерев’янка у Верховній Раді було створено депутатське об’єднання «Право на захист». Головним завданням для об’єднання — домогтися якнайшвидшого прийняття ліберального законодавства, яке б надало українцям реальне право на захист за допомогою вогнепальної зброї.