12:52

Захист від кілера

Новини стали нагадувати кримінальну хроніку лихих 90-х. Я маю право так говорити. Я знаю і пам’ятаю. У вівторок, 30 травня, в Україні відбулося два замовних вбивства. У Києві посеред вулиці невідомий розстріляв колишнього главу ДП «Укрспирт» Віктора Панкова. А в Нікополі Дніпропетровської області  був застрелений 70-річний бізнесмен Микола Бондаренко разом з охоронцем водної станції, дружина підприємця важко поранена. Сьогодні в Києві на Подолі скоєно замах на воїнів-добровольців, подружжя Адама Осмаєва і Аміну Окуеву.

За останньою інформацією, чоловік, який назвався журналістом французького видання, попросив Аміну і Адама про зустріч. Всі сиділи в машині, злочинець почав стріляти по Осмаєву. Аміна, молодчина, відкрила у відповідь вогонь. Зараз і кілер, і потерпілий в лікарні. Вірю, що з Адамом все буде в порядку. Тримаю кулаки.

Але зараз я хочу звернути увагу на важливу обставину. На місці злочину правоохоронці виявили три пістолети, один з них — Аміни. Нагородна зброя.

На посту глави МВС Арсен Аваков, який неодноразово висловлювався категорично проти надання громадянам права на володіння нарізною короткоствольною зброєю, вручив близько півтори тисячі одиниць нагородного. І значну частину отримали не «силовики», а різні чиновники, депутати, їх помічники і т.д. Ми багато про це писали. Критикували.

І ось сьогодні вперше я зраділа. Що Аміна, завдяки цьому нагородної стовбура, і сама залишилася жива, і нейтралізувала кілера (про її рефлексах і реакції говорити зайве — це окрема тема).

Два місяці тому я опублікувала блог «Дайте жінці пістолет!» Хтось сміявся. Сьогодні вам теж весело?

Я аналізую величезний пласт інформації і, на жаль, занадто добре розумію, що буде далі.

Ще раз повторю . Законослухняний громадянин України повинен мати право захистити себе і близьких за допомогою зброї . Крапка. Злочинці «право» нападати взяли самі.

Нам терміново необхідна лібералізація збройового законодавства.

Ганна Молчанова

ОБОЗРЕВАТЕЛЬ