Застреливши злодія із зареєстрованої зброї чоловік зміг захистити свою родину та будинок від пограбування, уникнути статті за перевищення мір «самооборони» та отримати заохочення від поліції.
Інцидент стався 29 березня у Сухолуччі, що на Київщині.
За даними поліції, п’ятеро осіб, маючи при собі ломи, ножі та пістолет, пізно ввечері вдерлися в будинок місцевого мешканця та напали на його дружину.
5 осіб, маючи при собі ломи, ножі та пістолет, пізно ввечері вдерлися в будинок місцевого мешканця та напали на його дружину |
Вони вимагали від жінки віддати їм гроші та коштовності, при цьому жорстко її били.
Господаря будинку, який спав на другому поверсі, розбудила перелякана 11-літня донька, і він, озброївшись зареєстрованим карабіном, кинувся на допомогу дружині.
Нападника, який бив його дружину, – господар будинку застрелив. Ще трьох поліція піймала – вони виявилися вихідцями з Дагестану. Четвертого грабіжника оголошено у розшук.
Слідчі Вишгородського відділу поліції відкрили кримінальні провадження за ч.3 ст.187 (розбій) та ст.118 (умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця) Кримінального кодексу України.
Речник МВС Артем Шевченко на своїй сторінці у Facebook пояснював, що господаря будинку поліція не затримала, підозру не пред’явила, а запис по статті 118 КК внесла лише для виконання певних слідчих дій. Зброю у чоловіка вилучили.
У вівторок, 4 квітня, Шевченко повідомив, що «погоджено із прокуратурою і закрито кримінальне провадження за ст.118 КК«.
«Сміливого стрільця Сергія, якому вдалося не тільки захистити родину, але і знешкодити особливо небезпечну розбійні банду з громадян РФ, буде заохочено«, – пообіцяв він.
На таке завершення історії вже схвально зреагували у Українській асоціації власників зброї. Зокрема, її очільник Георгій Учайкін на своїй сторінці у мережі Facebook написав, що «всіх нас можна привітати з перемогою«.
Він пояснив, що потенційно це допоможе із «правозастосовчою практикою у справах про самозахист«.
Наразі відповідно до статті 36 КК України визначено, що необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.
У коментарі «Українській правді.Життя» в Асоціації пояснили, що це визначення «не відповідає вимогам сьогодення, його норми мають варіативність трактування та спотворені судовою практикою з подачі слідства».
Зокрема, громадяни наразі позбавлені можливості придбавати такий інструмент самозахисту як короткоствольна вогнепальна зброя (пістолети чи револьвери), а отже для самозахисту можуть використовувати лише більш громіздку та більш смертоностну – довгоствольну вогнепальну зброю.